2001 Gurk

Valamivel egy kicsit nyugodtabban érkezett meg a csapat a Klagenfurttól nem messze fekvő kis faluba Gurkba. Ez az idény utolsó helyszíne. A nagy rivális Leitgeb nem tette tiszteletét ezen a versenyen mert úgy érezte nem tud beleszólni Szász László győzelmébe.
Lacin a megnyugvás jelei látszódtak hiszen a tréningeken sorra legjobb időket autózta, és a konkurensek nem igazán találták ellenszerét az f3000 magyar pilótájának. A legjobb edzésidejét a második futamnál autózta 1:58,995 idővel. Mögötte az osztrák Waldy és Stenger végeztek
A pontversenyben még érdekelt volt Herbert Pregatner is aki közel volt nagyon Lacihoz a Mobil kupa összetett versenyében, így rá is különös figyelmet kellet szentelni.
Egy eredményes szombati nap után következhetett a vasárnapi mindent eldöntő futam. Herbert Stenger ismét bebizonyította hogy ő a hegyek oroszlánja hiszen 1:55,279 idővel végzett Laci előtt (1:56,762) majd 3. Helyen Hermann Waldy következett, és Pregatner a kategóriájában 2.helyen zárta az első versenyfutamot. A második futam nem hozott szerencsét Lacinak, mert az előtte elrajtoló versenyautó az egyik kanyarban megforgott és igy zászlókkal integettek, hogy lassítson így idejét jóval leronotta, nem tudott közel kerülni Stengerhez. De a lényeg az, hogy ugyan ezt a versenyt a 2.helyen fejezte be, viszont sikerült megnyernie az osztrák bajnoki címet illetve a Mobil-1 hegyi kupát 2001-ben is, ezúttal mindkettőt 3. Alkalommal!!!!!!