2001 St.Agatha

Már csak 3 verseny volt hátra az idénybõl és minden pontra szükség volt hogy újra elhódítsuk a bajnoki címet. Ezzel a reménnyel érkeztünk meg a 3600m hosszú St.Agatha-i pályára.
Az edzés 3 futamból állt hogy a versenyzõk jobban tanulmányozhassák a pálya minden pontját. Sajnos az aszfalt a változó idõjárás miatt nem maradt száraz így mindenkinek az esõs szetteket és gumimelegítõket kellett használnia, hogy jobb eredményt érhessen el. Az elsõ edzésen mindenki ismerkedett a pályával, próbálgatta a csúszós aszfaltot, miként viselkedik autója a kanyarokban. A legjobb idõt a német "hegyoroszlán" Herbert Stenger futotta 1:26,511 majd õt követte Uwe Lang szintén Cn típusú versenyautójával.A harmadik helyen a mi Lacink végzett 1:29,668 idõvel. Egy rövid állítás után következhetett a második tréning ahol a pilótánk 1:20,458 idõvel maga mögé utasított minden vetélytársát. Stenger 1:21,384 idõvel második helyen végzett. A harmadik tréningen még további 4mp faragott le az edzésidõbõl az f3000 és utasa 1:16,294 ezzel a legjobb edzésidõt állította fel, így õ hagyhatta el gyõztesen a csúszós pályát.
Vasárnap következhetett 2 két futamból álló verseny, ahol az idõjárás rendesen tréfálgatta a versenyzõket. Következhetett az elsõ futam, ahol Laci szenzációs idõvel 1:18,462 majdnem 1,5mp szorította Stengert maga mögé. Úgy nézett ki hogy a pilóta és az F3000 nagyon együtt vannak. A második verseny ismét izgalmakat hozott, hiszen Leitgeb és Stenger mindketten szerették volna a dobogó felsõ fokát magukénak tudni. De ezen a napon senki nem tudta legyõzni Lacit. A második futam eredménye: